RSAC "Gaiļezers" Aktualitātes Pakalpojumi Kontakti Lapas karte
RSAC Gaiļezers

Sabiedrības līdzdalība

Ziedojumi

Centrs pieņem ziedojumus (t.sk. grāmatas, kuras izdotas pēc 2012. gada, jaunu vai mazlietotu (tīru) apģērbu, higiēnas preces), kas varētu būt noderīgi Centra klientu aprūpē, brīvā laika pavadīšanai un kopumā ikdienas dzīvē.

Centra iemītnieki ļoti priecātos par datoriem darba kārtībā, vēlams stacionāriem, ko izvietot Centra lasītavā.

Informāciju par ziedojumiem varat nodot un saņemt, rakstot ziņu uz e-pasta adresi ints.mikelsons@riga.lv vai atstājot ziņu šeit.

Brīvprātīgo kustība

Centrs aicina uz sadarbību cilvēkus – entuziastus, kuriem ir vēlme un interese atbalstīt, iepriecināt cilvēkus, kuri sava veselības stāvokļa dēļ paši par sevi vairs nespēj parūpēties, taču joprojām vēlas saglabāt aktivitāti, kustību un baudīt dzīvi tāpat, kā mēs ikviens.

Mēs piedāvājam paplašināt redzesloku, iegūt pieredzi brīvprātīgajā darbā ar senioriem un cilvēkiem ar invaliditāti. Tāpat arī iespēju pielietot savas prasmes un zināšanas, kuras reiz apgūtas, bet vairs netiek praksē pielietotas, piemēram, skaistu lietu darināšana, dziedāšana, mūzikas instrumenta spēlēšana utml.

Lai kļūtu par Centra brīvprātīgo, piesakies, rakstot šeit, vai zvani uz tālruņa numuru 67012229. Centra brīvprātīgā darba piedāvājumi jeb uzdevumi ir pieejami arī brīvprātīgo darbinieku e-platformā, tāpēc reģistrējies www.vieglipalidzet.lv.

Tāpat arī kā brīvprātīgais vari pieteikties pie mūsu sadarbības partnera brīvprātīgo koordinēšanā – nodibinājuma “Caritas Latvija”, kuri apvieno brīvprātīgos un rada iespēju veikt brīvprātīgo darbu ne tikai mūsu Centrā, bet arī cita veida institūcijās, organizācijās.

Lai darbotos klātienē, parūpējies par derīga sadarbspējīga vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta, saskaņā ar epidemioloģiskās drošības noteikumiem, esamību izdrukātā formā vai viedierīcē.

Mēs esam par atbildīgu sadarbību!

Projekti

Rīgas sociālās aprūpes centrs “Gaiļezers” (turpmāk – Centrs) sadarbībā ar nodibinājumu “Caritas Latvija” laika periodā no 02.05.2022. līdz 30.11.2022. īsteno projektu “Ne tikai tuvinieks, bet arī brīvprātīgais”. Projekts tiek finansēts Rīgas pilsētas sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

Projekta mērķis ir attīstīt un popularizēt brīvprātīgo darbu Rīgas pilsētā, īpaši pievēršot un akcentējot uzmanību brīvprātīgā darba specifikai un iespējām ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās. Mērķtiecīgi veidot ciešāku sadarbību Centra, tā klientu un viņu tuvinieku starpā, attīstot brīvprātīgo tuvinieku kustību Centrā.

Izstrādāt uz pieredzi balstītu informatīvu materiālu ar projekta gaitā gūtajām atziņām, par to vai, radot papildus iespējas iesaistīties Centra iemītnieku tuviniekiem savu aprūpējamo radinieku dzīvē, gan arī iekļauties Centra darbā kopumā, Centra iemītnieku tuvinieki var būt kā resurss gan Centram, gan Rīgas pilsētai kopumā, lai veicinātu sabiedrības līdzdalību un mazinātu sociālo atstumtību un vientulību, kam pakļauti Centra iemītnieki, kas īpaši aktualizējusies Covid-19 pandēmijas rezultātā.

Priecāsimies tikt sadzirdēti!

LogotipiCentrs 2021. gada 11. oktobrī dāvāja iespēju klientiem būt daļai no labdarības projekta “Dvēsele runā ar dvēseli” dalībniekiem. Projekta ideja ir likt runāt cilvēka “dvēselei” ar vizuālās mākslas palīdzību.

Projekta ietvaros dažādi mākslinieki labdarības nolūkos dāvā savas gleznas cilvēkiem, kuriem iespēja doties uz izstādi vai arī iegādāties gleznu ir gandrīz neiespējama.

Labdarības projekta ietvaros Centra klientiem bija iespēja apskatīt sešdesmit dažādu mākslinieku un mākslinieku - amatieru radītu gleznu izstādi vienkopus, kā arī izvēlēties jebkuru gleznu, kura apskates brīdī uzrunāja, lai vēlāk to liktu savā dzīvojamā istabā pie sienas.

Projekta foto


Centrs katru gadu piedalās Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sludinātajos Sabiedrības integrācijas projektu konkursos.

Izvērtējot 2020. gada pieredzi projektu īstenošanā saistībā ar izsludināto ārkārtas situāciju valstī, kā arī, ņemot vērā epidemioloģiskās drošības riskus, Centrs Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sludinātajā Sabiedrības integrācijas projektu konkursā 2021. gadā nepiedalījās.